Teksty na stronie internetowej

Tworzenie stron internetowych

Jeśli chcemy stworzyć stronę internetową musimy zadbać o kilka podstawowych i bardzo ważnych rzeczy:

Unikalne treści na naszej stronie

Treści na stronie internetowej będą opisywały produkty, usługi jak również zakres naszej działalności. Nie mogą być zatem przegotowywane niedbale czy „na kolanie”. Musimy dobrze się zastanowić co chcemy przekazać potencjalnemu klientowi tak aby się zainteresował i chciał skorzystać z naszych usług.
Treści na stronie internetowej muszą być spójne, a ich struktura powinna być logiczna i mieć uporządkowany układ.
Spójny układ i ład na stronie powinniśmy wprowadzać od samego początku. Najlepiej zacząć od czytelnego menu, przez ofertę naszych usług, informacje o naszej firmie, a kończąc na podstronie kontakt. Przejrzysty i czytelny układ naszej strony na pewno przyciągnie osoby które zechcą skorzystać z naszych usług.

Strona Główna

Strona główna powinna być przejrzysta i czytelna. Musisz się skupić aby przedstawić kilka podstawowych produktów i usług którymi chcesz zainteresować potencjalnego klienta.
Nie upychaj na stronie głównej wszystkich produktów i usług bo spowoduje to brak przejrzystości i czytelności strony, a tym samym zniechęci czytelnika do skorzystania z Twoich usług.
Trzeba położyć duży nacisk na grafikę / szablon strony internetowej. Powinien być unikalny, estetyczny i przejrzysty. Dzięki temu zwrócisz uwagę internauty i zachęcisz go do dalszego przeglądania Twojej strony, a tym samym skorzystania z Twoich usług. Na rynku jest wiele szablonów np. pod WordPressa które możesz zmodyfikować i sprawić, że będziesz się wyróżniał na tle konkurencji.

Oferta

Ta podstrona powinna być rozbita na poszczególne produkty, usługi które oferujesz. Dzięki temu internauta / potencjalny klient będzie mógł zapoznać się z Twoim portfolio usług. Na tej podstronie trzeba pamiętać, że strona internetowa z ofertą musi również być przejrzysta i czytelna. Nie możesz umieszczać zbyt długich opisów towarów czy usług. Takie działanie będzie miało odwrotny skutek. Zniechęcisz internautę do przeglądania i skorzystania z Twoich usług. Musisz pamiętać żeby umieścić treść na stronie z głową co przyniesie wymierny skutek w postaci ruchu na stronie i nowych klientów.

Kontakt

Jest to podstrona dzięki której nasi klienci będą mogli się z nami skontaktować. Więc musisz pamiętać aby umieścić na niej dane które na to pozwolą.
Ważne jest aby na podstronie kontakt znalazł się adres naszej firmy, telefon, adres email. Dobrym nawykiem jest zamieszczenie mapy lokalizacji naszej firmy. Warto jest też umieścić formularz kontaktowy który w prosty sposób pozwoli potencjalnemu klientowi skontaktować się z nami.
Dobrze jest również umieszczając numer telefonu do naszej firmy podlinkować go tak aby na urządzeniach mobilnych można było od razu wykonać telefon do Nas.

Jeśli dobrze rozplanujesz swoją stronę internetową, a następnie wykonasz ją w sposób czytelny, przejrzysty, umieścisz odpowiednie treści to zwiększy prawdopodobieństwo pozyskania nowych klientów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *